4 SPOSOBY NA WSPANIAŁĄ ZABAWĘ

WYSTAWA KLOCKÓW LEGO


 • Niesamowite, wielkie budowle złożone z kilku milionów klocków
 • Eksponaty interaktywne
 • 15 tirów klocków oraz sprzętu
 • 2000 m2 powierzchni
 • 100 makiet
 • Setki eksponatów dla dzieci i dorosłych

EDUKACJA


 • Human Body - nietypowa lekcja biologii
 • Budowle przedstawiające architekturę zabytkową oraz współczesną
 • Wydarzenia historyczne
 • Eksponaty interaktywne – roboty
 • Makiety stanu wojennego
 • Sceny znane z filmów i bajek
 • I wiele innych

FUN PARK


 • Strefa zabaw klockami LEGO dla dzieci w każdym wieku
 • Zjeżdżalnie samochodowe
 • SUPER SHAKER - zostań Super Budowniczym i sprawdź wytrzymałość swoich budowli
 • Klocki Duplo dla przedszkolaków
 • Strefa do budowania wielkich budowli z ogromnych klocków
 • Brick Wall - ściana do „pisania” klockami
 • Brick Mosaic Galery - miejsce do „malowania” klockami
 • Strefa gier LEGO na Play Station 4
 • Oraz wiele innych atrakcji dla dzieci i nie tylko

KINO EDUKACYJNE


 • Filmy, które ukazują świat nauki i wiedzy przez pryzmat klocków Lego
 • Filmiki prezentujące scenki historyczne rozgrywające się na pokładzie samolotu Air Force One
 • Ciekawostki, zwierzęta, robotyka, budowle, fizyka, pojazdy


NOWA WYSTAWA - 2000m2 - DWIE STREFY
Na wystawie można zobaczyć między innymi:

Slide Left Slide Right

AIR FORCE ONE
Największy na świecie samolot wykonany z miliona klocków Lego


Lego

Aleja gwiazd sportu z klocków lego® w skali 1:1

Marcin Gortat

Agnieszka Radwańska

Rafał Sonik

Nietypowa lekcja biologii

Fascynujące modele ukazujące budowę ludzkich narządów, pozwalają najmłodszym na zdobycie wiadomości na temat funkcjonowania organizmu, a starszym na sprawdzenie wiedzy na temat anatomii i fizjologii człowieka. Naukę ułatwią i uprzyjemnią eksponaty wykonane z klocków Lego. Można zobaczyć precyzyjnie zbudowanie podstawowe narządy człowieka, takie jak: mózg i serce, jak również układ oddechowy, pokarmowy i kostny.

DWORZEC KOLEJOWY W GDYNI 1926 – 1944

Po włączeniu w 1920 r. Gdyni do Polski i podjęciu decyzji o budowie miasta i portu, nastąpiło znaczne zwiększenie ruchu pasażerskiego. W związku z tym w latach 1923-1926 rozpoczęto budowę nowego, murowanego i okazałego gmachu. Zbudowany w stylu narodowo – dworkowym dworzec został otwarty w lipcu 1926. W jego wnętrzach umieszczono kasy, poczekalnię, toalety, przechowalnię bagażu, restaurację, księgarnię, punkt wymiany walut oraz zakład fryzjerski. Obok wybudowano tzw. dworzec letni.

Stocznia Gdańska

Model powstał ze względu na olbrzymią wartość symboliczną i historyczną jednego z najbardziej rozpoznawalnych obiektów Trójmiasta, który wraz z górującymi nad stocznią żurawiami stanowi nieodłączny element panoramy Gdańska.

Stadion Energa Gdańsk

Na fanów piłki nożnej czeka prawdziwa atrakcja – zbudowany z klocków Lego gdański stadion będący areną Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku.

Zamek w Malborku

ZBURZENIE MURU BERLIŃSKIEGO

Scena przedstawiająca zburzenie słynnego muru wybudowanego w czasie zimnej wojny pomiędzy Berlinem Zachodnim i Berlinem Wschodnim. Zburzenie muru zapoczątkowane zostało 9 listopada 1989 roku i stało się jednym z najważniejszych symboli zakończenia zimnej wojny i upadku żelaznej kurtyny.

ŚLĄSKA MAKIETA KOLEJOWA

Współczesna makieta kolejowa w skali 1:43. Na makiecie o długości 9 metrów odwzorowano budynki charakterystyczne dla kolei, w tym dworzec w Radzionkowie, nastawnie, budkę dróżnika i magazyny. Ponadto znajdziemy tu lokomotywownię oraz parowozownię, kolejową wieżę ciśnień oraz stację nawęglania parowozów.

Lego

WARHAMMER 40000

Makieta w świecie Warhammer 40000. Oddział Space Marines szturmuje ruiny katedry zajęte wcześniej przez gang Orków. Czy Marines wygrają z chmarami zielonych? Czy starożytny budynek przetrwa kolejne starcie?

BAZA KSIĘŻYCOWA

Baza na księżycu odległej planety, na której każdy może się osiedlić. Sprawdź czy potrafisz znaleźć takie postaci jak: Batman, SpongeBob, Obcy, IronMan, Buzz Astral, Spiderman, Nesquick, Anakin Skywalker z dziećmi.

GOTHIC: WITAMY W KOLONII

Makieta inspirowana światem gry Gothic. Gothic to pierwsza część serii gier, opowiadającej o przygodach bezimiennego bohatera. Fabuła gry opowiada o dziejach bohatera w kolonii karnej, zwanej Górniczą Doliną. Bezimienny bohater z towarzyszami walczy z górskim trollem, żeby zdobyć kolejny składnik do tajemniczej orkowej mikstur. Kto zwycięży a komu się nie uda? Czy Bezimienny zrobi kolejny krok w stronę wyzwolenia Kolonii? Czy plan ataku strażników się powiedzie? Która frakcja wyjdzie ze starcia wzmocniona?

PLAC SATOR

Plac Sator to najważniejszy plac w Ankh-Morpork. Ankh-Morpork to najważniejsze miasto w Świecie Dysku. Świat Dysku to wieloksiąg Terry’ego Pratchetta, którego akcja toczy się w świecie o kształcie dysku. Na makiecie można znaleźć kilku bohaterów książek.

Są tam: Babcia Weatherwax, Eskarina Kowal, Gardło Sobie Podrzynam Dibbler, Sierżant Colon, Kapral Nobby Nobbs, Reg Shoe, Ogrodnik Modo, Śmierć. Zobaczyć możemy również autora książek ze Świata Dysku.

STRASZNY DWÓR

POJAZDY MILITARNE

Czołgi, helikoptery wojskowe, transportery, katiusze

POJAZDY ROLNICZE

Traktory, pługi, kombajny, kosiarki

SZKARŁATNY NARWAL

„Szkarłatny narwal” ponownie pływa na klockowych morzach. Gwardziści jednak nie wiedzą, że zaprzyjaźnionej załogi statku już nie ma... Narwal został przejęty przez piratów! Co planują piraci? Dlaczego zdecydowali się na strzał w stronę gwardzistów? Czy działają w zmowie z grupą atakującą patrol żołnierzy? Czy mieszkańcom miasta grozi niebezpieczeństwo? Czy dowódca gwardii zareaguje na czyhające niebezpieczeństwo?

MAKIETA PORTU

WIOSKA ŚREDNIOWIECZNA

BITWA PANCERNA

ŚREDNIOWIECZNY ZAMEK

BAZA KSIĘŻYCOWA

Baza na księżycu odległej planety, na której każdy może się osiedlić. Sprawdź czy potrafisz znaleźć takie postaci jak: Batman, SpongeBob, Obcy, IronMan, Buzz Astral, Spiderman, Nesquick, Anakin Skywalker z dziećmi.

HIPODROM

Zawody w skokach przez przeszkody w Zbudujcowie Wielkim.

PAŁAC „MAŁY WERSAL” ZE ŚWIERKLAŃCA

Makieta wzorowana na nieistniejącym już, a jednym z najbardziej okazałych pałaców wybudowanych na terenach Śląska. Mały Wersal zbudowano z inicjatywy Guido Henckel von Donnersmarcka w 1867 roku dla jego żony Blanki de Paiva. W pałacu umieszczono 34 komnaty o bardzo dużej powierzchni oraz 6 luksusowych apartamentów. Wszystko wyposażone było w nowoczesne i ekskluzywne łazienki, systemy ogrzewania i wentylacji. Pałac zachwycał. Wokół niego powstał wspaniały park i dziedziniec bogato i gustownie zdobiony.

SCENKI Z ŻYCIA WZIĘTE

BAZA BLACKTRON

Baza zaopatrzeniowo-inwazyjna BlackTron - forpoczta sił głównych BlackTron. Gdziekolwiek pojawi się ta budowla, mieszkańcy okolicznych systemów planetarnych nie będą już spać spokojnie...

Minecraft
Ninjago
Scooby Doo
Lego Mixels
SERIA LEGO CREATOR

Planeta Mustafar

Star Wars Zemsta Sithów – przedstawia planetę Mustafar, na której schowali się przywódcy Konfederacji Niezależnych Systemów. Na tej planecie doszło do pierwszej walki między bohaterami Darth Vader a Obi-Wan Kenobi.


Lego

EREBOR

Na makiecie odwzorowana została wielka twierdza Erebor – Samotna Góra. Jest jednym z głównych miejsc akcji Hobbita, dawną siedziba krasnoludów, głównym celem wyprawy bohaterów książki. O Samotnej Górze wspominają również postacie z „Władcy Pierścieni”, bowiem istniejące tam królestwo odgrywa pewną rolę w konflikcie między siłami dobra i zła, przedstawionymi w powieści. Wybudowane zostały zarówno front budowli jak i wnętrza. Fasada budowli została możliwie wiernie odwzorowana. Budowla ma 205 cm wysokości, pochłonęła ponad 120 tys. klocków i rok pracy budowniczego.

QUEEN MARY II

Jedną z wielu pereł Wystawy jest rekonstrukcja liniowca pasażerskiego Queen Mary II. Model ma 1,8 metra długości i jest wzorowany na brytyjskim statku pasażerskim zwodowanym w 2003 r.

PŁONĄCY WIEŻOWIEC

Makieta przedstawia inscenizację akcji ratowniczych prowadzonych przez straż pożarną, ratownictwo medyczne oraz policję.

TECHNIC

Technologia w świecie "4 kółek" i nie tylko - pojazdy wprowadzające w zdumienie nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Dźwigi, auta terenowe, wyścigowe, helikoptery, maszyny budowlane - wszystko z silnikami, przekładniami itp. jak w prawdziwym świecie.

ŚWIAT KSIĘŻNICZEK DLA DZIEWCZYNEK

Stadiony: Legia Warszawa i Energa Gdańsk

SERIA ROBOTÓW LEGO MINDSTORMS

Dwugłowy smok – tym razem przygotujcie się na podwójny atak Robota-Hydry. Do poruszania każdą z głów użyto silnika wraz z odpowiednim mechanizmem, który przekształca ruch obrotowy na ruch głową i otwarcie paszczy.

Walker AT-ST znany z serii filmów Star Wars to rodzaj czołgu poruszającego się na dwóch nogach. Posiada 2 silniki - pierwszy porusza mechanizmem kroczenia, drugi służy natomiast do balansowania ciałem. Przy każdorazowym obrocie robot wydaje odgłosy strzałów broni laserowej.

Pająk - poprzez zastosowanie odpowiedniego mechanizmu zamieniamy ruch obrotowy wałka na ruch przypominający kroczenie. U naszego pająka rolę wzroku odgrywa specjalny czujnik podczerwieni, który dostarcza informacji jak daleko znajduje się przeszkoda.

WIEŻA NA GÓRSKIM JEZIORZE

POSTACIE Z BAJEK

Czerwony Kapturek, Śpiąca Królewna.

WIELKIE RZECZY W MIKROSKALI

Architektura

Pojazdy z kategorii fantastyka

Makieta postapokaliptyczna (mechy)

Zamek Camelot

OŚRODEK WCZASOWY

Makieta z cyklu wspomnień czar. Przedstawia pracowniczy ośrodek wczasowy dużego zakładu przemysłowego. Wielu z dorosłych z rozrzewnieniem wspomina pobyt w takich miejscach. Centralnym miejscem ośrodka była jadalnia.

PARK JURAJSKI

Fragment Isla Nublar (Zachmurzonej Wyspy) przedstawiający jedną z najbardziej rozpoznawalnych scen pierwszej części „Parku Jurajskiego” - ucieczkę gallimimów.

OGROMNE MIASTECZKO WESTERNOWE

Miasto prawdziwych kowbojów – akcja rozgrywa się na Dzikim Zachodzie. Niesamowite klimatyczne miasteczko, w którym nasi budowniczy odtworzyli: dworzec kolejowy, saloon, hotel, biuro szeryfa, więzienie oraz bank. Ukazano scenki z życia z drugiej połowy XIX wieku, walki z Indianami, wojnę secesyjną, „gorączkę złota” i hodowlę bydła.

4 kółka w świecie Lego

Dziesiątki pojazdów, a wśród nich: Audi, Bugatti, Lamborghini, Mercedes-Benz, Syrena

VENATOR

Venator-class Star Destroyer (niszczyciel gwiezdny klasy Venator), to okręt wojenny, który był intensywnie używany przez flotę Republiki podczas wojen klonów. Głównym przeznaczeniem okrętu była artyleryjska walka z innymi dużymi okrętami, jednak sprawdził się także jako baza myśliwców i bombowców oraz eskortowiec. Okręt był wyposażony w sporą liczbę broni artyleryjskiej i mógł przewozić aż 420 małych statków z czego część stanowiły 3 dywizjony ciężkich myśliwców typu ARC-170 (36 sztuk).

SERIA ROBOTÓW LEGO MINDSTORMS

Gra kółko i krzyżyk - Popularna gra kółko i krzyżyk została wymyślona w starożytnym Egipcie. Aby zagrać z robotem należy wybrać na klawiaturze numerycznej tabletu klawisz odpowiadający wybranemu wolnemu polu na narysowanej planszy. Robot gra kółkami, natomiast Zwiedzający krzyżykami. Robot kreśli linie zamontowanym długopisem, który jest poruszany za pomocą 3 silników. Robot podejmuje decyzję dzięki programowi posiadającemu algorytm wyszukujący możliwie najlepsze rozwiązanie dające zwycięstwo.

Makieta górsko-kolejowa

Krajobraz inspirowany okolicami Czeskiego Raju, Karkonoszy czy Czesko-Saksońskiej Szwajcarii. Na wiadukcie znajduje się wagon motorowy serii M 152.0 (810). Model jest w skali 1:44. Wagony te produkowane były w Czechosłowacji w latach 1975–1982. Posiadały 55 miejsc siedzących.

ARTEMIZJON

Rekonstrukcja greckiej budowli, bazująca na domniemanym wyglądzie Świątyni Artemidy w Efezie, znanej pod nazwą Artemizjon - dla starożytnych Greków jeden z siedmiu cudów świata. Budowla o wymiarach 130 na 69 m zbudowana była na rozkaz króla Lidii Krezusa około 560 p.n.e. Model przedstawia świątynie z frontową kolumnadą na dziesięć kolumn. Łącznie jest 88 kolumn zewnętrznych.

SOPLICOWO


Soplicowo to rodzinna posiadłość głównych bohaterów „Pana Tadeusza”- poematu Adama Mickiewicza. Dwór szlachecki (z drewna, lecz podmurowany) w brzozowym gaju, wśród litewskich lasów. Wewnątrz naszego dworku znajdują się urządzone wnętrza: sień, salon, pokoje Sędziego, Zosi, Telimeny i pokoje gościnne.

Kolorowy świat Lego Friends dla dziewczynek

Pojazdy rolnicze

KULTOWE POJAZDY ZNANE W CAŁEJ EUROPIE

NORMANDIA 1944 R.

Fantastyka i roboty

Bitwa Pancerna – Bitwa na Łuku Kurskim

Największa bitwa pancerna w dziejach rozegrana pomiędzy siłami niemieckimi a radzieckimi na froncie wschodnim podczas II wojny światowej niedaleko miasta Kursk między 5 lipca a 23 sierpnia 1943 roku.


Kolekcja małych pojazdów Star Wars w konwencji serii Microfighters

Żuraw teleskopowy na podwoziu gąsienicowym Model w skali 1:22


Żuraw wieżowy często spotykany na placach budowy. Model w skali 1:20 ma ok. 130cm wysokości

Fabryka klocków św. Mikołaja

Największy żuraw gąsienicowy serii LR o udźwigu do 280t. Model w skali 1:43

U-BOOT VIIC

Okręt podwodny typu VIIC – najliczniejsza wersja okrętu typu VII, produkowana od 1940 roku, stanowiąca trzon floty podwodnej III Rzeszy w czasie II wojny światowej. Do końca wojny wprowadzono do służby prawie 500 okrętów tego typu, z których 80% zostało zatopionych. Załogę każdego stanowiły 44 osoby. Uzbrojone były w wyrzutnie torped: cztery na dziobie i jedną na rufie, z zapasem 14 torped oraz armatę na pokładzie. Model w skali1:43, mierzy ponad 150 cm długości.

Sceny i postacie z kina różnych epok

Wieża Borgiów - Wieża ze słynnej gry Assassin's Creed Brotherhood

Szachy z klocków Lego

Lotnictwo to starsze i nowoczesne

I WIELE,
WIELE
INNYCH...


Regulamin Fun Park

KONKURS DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI


Stwórz w dowolnej technice samolot Air Force One i wygraj sprzęt sportowy dla Szkoły lub Przedszkola.


Zapraszamy serdecznie wszystkie klasy ze Szkół Podstawowych oraz grupy Przedszkolne do udziału w Konkursie na pracę plastyczną przedstawiającą samolot prezydenta Stanów Zjednoczonych. Pracę można wykonać dowolną techniką – np. kredki, farby, papier kolorowy, plastelina, płótno, karton falisty, bibuła itp.

Każda praca ma szansę na wygraną – wystarczy tylko troszkę chęci, ciekawy pomysł, kilka rąk do pracy i obowiązkowy uśmiech na twarzy. Pracę należy zamieszczać na własnym profilu na Facebooku oraz na profilu Wystawy Budowli z Klocków do 25.04.2017 r. do godziny 15:00.
Zwycięzcę w głosowaniu wyłaniają Internauci na stronie: https://www.facebook.com/WystawaBudowlizKlockow

Na zwycięzcę czekają atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu sportowego o wartości 500zł. Więcej informacji i szczegółów dotyczących Konkursu w regulaminieBUDOWLE AUTORSKIE


Jeżeli posiadasz ciekawą budowlę autorską wybudowaną z klocków LEGO® i chciałbyś rozpocząć z nami współpracę, prześlij nam zdjęcia na adres pracownia@wystawaklockow.pl

CENNIK

Bilety można nabyć w kasach w godzinach otwarcia wystawy. Z tak zakupionym biletem możesz od razu wejść na Wystawę.
Regulamin sprzedaży online

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK : czynne od 09.00 - 20.00

BILET PORANNY
09:00 – 16:00
cena 18 zł/osoba

BILET POPOŁUDNIOWY
16:00 – 18:30
cena 22 zł/osoba

BILET 2+2 i więcej
16:00 – 18:30
(min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe)
cena 18 zł/osoba

BILET WIECZORNY
18:30 – 20:00
cena 15 zł/osoba

SOBOTA: czynne od 9.00 - 20.00
   NIEDZIELA I ŚWIĘTA: czynne od 10.00 - 20.00

BILET WEEKENDOWY
09:00 – 18:30
cena 22 zł/osoba

BILET 2+2 i więcej
09:00 – 18:30
(min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe)
cena 18 zł/osoba

BILET WIECZORNY
18:30 – 20:00
cena 15 zł/osoba

BILET WEEKENDOWY
10:00 – 18:30
cena 22 zł/osoba

BILET 2+2 i więcej
10:00 – 18:30
(min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe)
cena 18 zł/osoba

BILET WIECZORNY
18:30 – 20:00
cena 15 zł/osoba

ZAPROSZENIA:

Do wykorzystania w dowolnie wybranym terminie - cena 22 zł/osoba
Zaproszenia dostępne w kasach. Osoby posiadające zaproszenie wchodzą na wystawę bez kolejki.

WYDARZENIE ROKU W GDAŃSKU DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI

Wszelkie indywidualne pytania prosimy kierować:

Infolinia: 58 500 89 88
Infolinia czynna od poniedziałku do soboty od 8:00 do 16:00
w niedziele i święta od 9:00 do 16:00Nie prowadzimy rezerwacji dla osób indywidualnych! Poniżej znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania (Dział FAQ).

rezerwacje@wystawaklockow.pl
Obiekt dostosowany dla osób niepełnosprawnych i dla wózków. Parking dla autokarów. Lokale klimatyzowane.

WSTĘP BEZPŁATNY PRZYSŁUGUJE:

1) dzieciom do 95 cm wzrostu
2) dzieciom niepełnoletnim z orzeczeniem o niepełnosprawności wraz z opiekunem prawnym
3) wychowankom domów dziecka


Regulamin wystawy


Parking dla autokarów

Znajduje się przy Galerii Metropolia od strony ul. Nad Stawem obok Hotelu Fokus. Parking płatny: pierwsza godzina - 1 zł, druga godzina - 2 zł, trzecia godzina - 3 zł, czwarta godzina - 3 zł, piąta godzina - 4 zł, 24h - 13 zł. Parking znajduje się w odległości 100 m od wejścia do Galerii.

CENNIK BILETÓW GRUPOWYCH:

Dotyczy tylko Szkół, Przedszkoli oraz innych Placówek Edukacyjnych od poniedziałku do piątku w godz. 09:00 – 16:00.

Minimum 10 osób
14 zł/osoba

Zakup biletu grupowego odbywa się wyłącznie w kasach biletowych bądź za pomocą przelewu - honorowana jest tylko przedpłata. Na każde 10 osób 1 opiekun wchodzi bezpłatnie.

Wymagana jest uprzednia rezerwacja grup.

Rezerwacji biletów grupowych można dokonać drogą mailową lub telefoniczną w godzinach 8:00-16:00:
Adres email: rezerwacje@wystawaklockow.pl
Numer telefonu: 58 500 89 88
Grupom zorganizowanym sugerujemy
wejście w godz. 09:00 – 16:00.

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA


Czy na Wystawie znajdują się te same budowle co dwa lata temu?

Nie, Wystawa jest całkowicie nowa. Dodatkową atrakcją jest wielka strefa zabawy klockami oraz kino edukacyjne.


Czy istnieje możliwość skorzystania z szatni?

Tak. Obok kas Wystawy znajduje się szatnia. Korzystanie z szatni jest nieobowiązkowe i płatne 2 zł za jedną pozostawioną rzecz.


Jaki jest czas zwiedzania Wystawy Klocków?

Czas zwiedzania Wystawy jest nieograniczony. W zależności od zainteresowania można pozostać na Wystawie nawet do zamknięcia. Średni czas zwiedzania to około 1,5 godziny.


Czy jeśli przyjdziemy na Wystawę bez biletów online będzie można zakupić bilety w kasie?

Bilety sprzedawane są również w kasach w godzinach otwarcia Wystawy.


W jaki sposób można zakupić bilety na Wystawę?

Bilety można zakupić online na naszej stronie internetowej klikając ikonę KUP BILET ONLINE oraz bezpośrednio w kasach Wystawy w godzinach jej otwarcia.


Czy jeśli ktoś zakupił bilet Online musi stać w kolejce?

NIE. Osoby, które posiadają bilety Online wchodzą specjalną bramką bez kolejki.


Czy bilety Online należy drukować?

Bilety Online można okazać przy wejściu w wersji papierowej lub elektronicznej na urządzeniu przenośnym.


Co jeśli bilet Online nie przyszedł na skrzynkę mailową?

Jeśli płatność za bilety została dokonana poprawnie prosimy o uzbrojenie się w cierpliwość – wiadomość z dołączonymi biletami powinna zostać dostarczona w ciągu maksymalnie 60 minut. Jeśli tak się nie stanie proponujemy zajrzeć w zakładkę SPAM – system czasami przekierowuje tam bilety. Jeśli ten wariant również się nie sprawdził, prosimy o bezpośredni kontakt telefoniczny z infolinią, bądź kontakt mailowy podany na www.wystawaklockow.pl


Kupiłem bilet online i zapomniałem go zabrać czy wejdę na Wystawę?

Każdy bilet online jest możliwy do zweryfikowania przy kasie. Wystarczy podać swoje dane z przelewu.


Czy można płacić kartą na Wystawie?

Tak, zarówno w kasach biletowych, jak i w sklepie można płacić kartą.


Czy jest możliwość zwrotu zakupionych biletów?

Zwrot biletów jest możliwy na 7 dni przed wydarzeniem, na który został zakupiony bilet.


Czy można zakupić bilety w formie prezentu?

W kasach Wystawy można zakupić Zaproszenia, które można wykorzystać w dowolnym dniu o dowolnej porze w trakcie trwania Wystawy. Cena zaproszenia w dziale cennik.


Komu przysługuje bezpłatny wstęp na Wystawę Klocków?

1) dzieciom do 95 cm wzrostu
2) dzieciom do 18 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności wraz z opiekunem prawnym
3) wychowankom domów dziecka.


Jaki dokument jest wymagany aby dziecko niepełnosprawne mogło wejść na Wystawę?

Należy okazać pracownikowi wpuszczającemu na teren Wystawy orzeczenie o niepełnosprawności, bądź legitymację osoby niepełnosprawnej.


Czy Wystawa jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz małych dzieci w wózkach?

Wystawa dostosowana jest zarówno do osób niepełnosprawnych na wózkach, jak i do małych dzieci w wózkach. Nie ma potrzeby pozostawiania wózków przed Wystawą.


W jaki sposób mierzony jest wzrost dzieci?

Przy kasach na wysokości 95 cm zamontowana jest miarka w postaci klocka. Jeśli dziecko zmieści się pod klockiem wchodzi bezpłatnie.


Czy na Wystawie honorowana jest Karta Dużej Rodziny?

Na Wystawie nie jest honorowana Karta Dużej Rodziny.


Jakie warunki należy spełnić aby można było nabyć "Bilet 2+2 i więcej" ?

"Bilet 2+2 i więcej" obowiązuje przy minimum 4 osobach, w tym maksymalnie 2 osobach dorosłych.


Czy na Wystawie są toalety?

Na Wystawie nie ma toalet. Toalety dostępne są w obiekcie, w którym Wystawa się znajduje.


Czy można wyjść i wrócić na Wystawę później?

Bilet wstępu na Wystawę jest biletem jednorazowym. Po wyjściu z Wystawy nie można ponownie wejść na ten sam bilet. Wyjątkiem jest konieczność skorzystania z toalety. Należy wówczas zwrócić się do pracownika Wystawy o przystawienie specjalnej pieczątki.


Czy bilety można rezerwować w sposób telefoniczny?

Rezerwacja biletów dla osób indywidualnych możliwa jest tylko w przypadku zakupu biletów online. Rezerwacje dla grup zorganizowanych przyjmowane są wyłącznie po wcześniejszym kontakcie z infolinią: www.wystawaklockow.pl


SKLEP STACJONARNY

Zapraszamy do naszego sklepu, w którym znajdą Państwo wiele wspaniałych zestawów klocków LEGO®, gadżetów, książek, pojemników itd. Zapewniamy bardzo konkurencyjne ceny.

DOJAZD

Galeria Metropolia
Jana Kilińskiego 4
80-452 Gdańsk

Lokalizacja nie jest przypadkowa, gdyż umożliwia szybki i wygodny dojazd z każdej części Trójmiasta, zarówno samochodem, jak i środkami transportu publicznego. Wystawa mieści się w Galerii Metropolia położnej w sąsiedztwie ważnego węzła przesiadkowego, a jej mury sąsiadują z dworcem Gdańsk Wrzeszcz.

W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się:
SKM / PKM / PKP
AUTOBUS – linie: 110, 115, 116, 124, 126, 129, 136, 149, 157, 162, 164, 199, 262, 315
TRAMWAJ – linie: 5, 6, 9, 11, 12.

PARKING
Na zmotoryzowanych czeka ponad 1600 miejsc postojowych zlokalizowanych na dwóch ostatnich kondygnacjach Galerii oraz na parkingu zewnętrznym.

Parking dla autokarów znajduje się przy Galerii Metropolia od strony ul. Nad Stawem obok Hotelu Fokus. Parking płatny: pierwsza godzina - 1 zł, druga godzina - 2 zł, trzecia godzina - 3 zł, czwarta godzina - 3 zł, piąta godzina - 4 zł, 24h - 13 zł. Parking znajduje się w odległości 100 m od wejścia do Galerii.

Media o nas

Nasz kanał na

Polsat

Polsat News

TVP INFO

Onet.pl

Gazeta wyborcza

money.pl

Wp.pl

Radio Wroclaw

TVN

TVN24

Świat z klocków LEGO®


dla małego i dużego.

O NAS/ROZWÓJ

Wystawa Klocków to firma zajmująca się projektowaniem, tworzeniem budowli oraz organizacją profesjonalnych wystaw budowli z klocków LEGO®. Pierwsza wystawa została otwarta w 2014 roku w Galerii Sfera w Bielsku Białej. W roku 2015 została ukończona druga, całkowicie nowa wystawa.


W ciągu najbliższych kilku miesięcy (koniec 2016 roku oraz początek 2017 roku) wystawy odwiedzą następujące miasta: Katowice - Śląsk, Poznań, Budapeszt, Gdańsk, Warszawa, Bydgoszcz, Lublin, Białystok, Wrocław. W wakacje 2017 roku planowane są wystawy w Kołobrzegu, Zakopanym, Świnoujściu, Ustce oraz w Wiśle.

Aktualnie budowana jest nowa, całkowicie innowacyjna wystawa z ponad 10.000.000 klocków. Celem firmy jest zaprezentowanie raz w roku, w każdym większym mieście w Polsce nowej ekspozycji. Od 2017 r. planowane są również wystawy poza granicami naszego kraju.


W prace nad pierwszą wystawą zaangażowanych było kilkadziesiąt osób, które niemal przez rok składały klocki, tworzyły makiety, budowały gabloty i aranżowały sceny z bajek, filmów oraz realizowały własne pomysły. W tej chwili przy tym niecodziennym projekcie pracuje blisko 100 osób. Klocki oraz budowle pochodzą z kilku krajów Europy, a wiele z nich to rzadko spotykane unikaty, które są bardzo trudno dostępne na rynku.


Zapytania prosimy kierować do poszczególnych działów firmy.

1. Ustalenia terminów dla galerii i centrów handlowych
planowanie@wystawaklockow.pl

2. Dział kreatywny - tworzenie oraz aranżacja makiet i budowli
kreatywni@wystawaklockow.pl

3. Skup klocków oraz budowli
skup@wystawaklockow.pl

4. Public relations oraz kontakt z mediami
media@wystawaklockow.pl
884 988 990

5. Dział marketingu i reklamy
marketing@wystawaklockow.pl

6. Opinie na temat wystaw
opinie@wystawaklockow.pl

WSPÓŁPRACA

W związku z dynamicznym rozwojem, w każdym większym mieście, poszukujemy jednego partnera, z którym co rok moglibyśmy organizować to spektakularne przedsięwzięcie.

Galerie, centra handlowe lub urzędy miast zainteresowane organizacją wystawy budowli z klocków Lego prosimy o kontakt mailowy planowanie@wystawaklockow.pl lub telefoniczny z managerem projektu Rafałem Szymańskim +48 884 988 990.

Jeżeli posiadasz ciekawą budowlę lub masz pomysł na wybudowanie czegoś ciekawego z klocków Lego prosimy o kontakt w celu nawiązania współpracy. skup@wystawaklockow.pl

About Us / Development

Wystawa Klockow is a company involved in designing, developing and organizing professional exhibitions with LEGO® bricks. The first exhibition was opened in 2014 at Galeria Sfera in Bielsko Biala. In 2015, a brand new second exhibition was completed.


Over the next few months (from the end of 2016 to the beginning of 2017) the exhibition will visit cities like: Katowice - Silesia, Poznań, Budapest, Gdańsk, Warsaw, Bydgoszcz, Lublin, Bialystok, Wroclaw. In the summer of 2017 we have exhibitions planned for cities like: Kolobrzeg, Zakopane, Świnoujście, Ustka and the Vistula River.

We have created a new and totally innovative exhibition with more than 10 million bricks. The company's goal is to present our new exhibition once a year in major Polish cities. In 2017, we also plan to have exhibitions outside Poland.


The work on the first exhibition involved dozens of people. It took nearly a year of combining bricks, creating mock-ups, building cabinets, creating scenes from fairy tales, movies and implementing various other ideas. At the moment, we have nearly 100 people working on this unusual project. Blocks and buildings come from several European countries and many of them are rare unique pieces that are very hard to find on the market.


Inquiries should be directed to the following departments.

1. The arrangements of deadlines for galleries and shopping centers
planowanie@wystawaklockow.pl

2. Creative Department - creation and arrangement of mock-ups and structures
kreatywni@wystawaklockow.pl

3. Purchase of blocks and buildings
skup@wystawaklockow.pl

4. Public relations and media contact
media@wystawaklockow.pl
884 988 990

5. Marketing and advertising
marketing@wystawaklockow.pl

6. Opinions on exhibitions
opinie@wystawaklockow.pl

COOPERATION

Due to our dynamic development we look for partners in every major city. We want partners who are willing to work with us every 2-3 years.

Galleries, shopping malls or city offices interested in organizing an excellent “must see” exhibition with Lego bricks can contact us by email or telephone planowanie@wystawaklockow.pl project manager Rafal Szymanski +48 884 988 990.

If you have an interesting building or have an idea of something we can build with Lego, please don’t hesitate to contact us for cooperation. skup@wystawaklockow.pl skup@wystawaklockow.pl

KONTAKT

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE NIE PROWADZIMY REZERWACJI DLA GOŚCI INDYWIDUALNYCH. DOKŁADNE WSKAZÓWKI W JAKI SPOSÓB MOŻNA ZAKUPIĆ BILETY ZNAJDUJĄ SIĘ W ZAKŁADCE "CENNIK"
Infolinia: 58 500 89 88


Infolinia czynna od poniedziałku do soboty od 8:00 do 16:00
w niedziele i święta od 9:00 do 16:00


goście indywidualni rezerwacje@wystawaklockow.pl


KONTAKT Z MEDIAMI
Pod tym telefonem nie dokonujemy rezerwacji i nie odpowiadamy na pytania Klientów.
Rafał Szymański: 884 988 990
media@wystawaklockow.plLEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO®. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGO®.
Wystawa Klocków spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., ul. Strażacka 37, 43-382 Bielsko-Biała, NIP: 9372669359.

Live Chat Software